Uz podršku Friedrich Ebert fondacije (FES) i organizacije Ujedinjenih sindikata Srbije sindikalni lideri pohađali ekonomsku obuku. Pored predstavnika USS učestvovali Industrijski sindikat Srbije, Konfederacija slobodnih sindikata i Samostalni sindikat Zastava automobili.

EKONOMSKA OBUKA ZA SINDIKALNE LIDERE

Banja Vrujci, 16-18.11.2012.g.

Neophodnost da sindikalni lideri pored sindikalnih znanja i veština ovladaju  znanjima iz ekonomije naišla je na razumevanje FES-a koja je za članove USS, ISS, KSS i SS ZS organizovala dvodnevni seminar u Banja Vrujci.

O ekonomiji, ponudi i tražnji na tržištu, merenju proizvoda privrede i nacionalnog dohotka, bruto društvenog proizvoda, relacijama u makroekonomiji i važnosti odnosa ponude i tražnje i ravnoteži dohotka učesnicima je govorio Svetozar Tanasković, asistent Ekonomskog fakulteta u Beogradu. Za većinu učesnika ove teme su nove ali će saznanja iz oblasti ekonomije biti dragocena pre svega u procesu kolektivnog pregovaranja i razumevanja globalnih dešavanja u privredi i tržištu rada.

Drugi deo seminara planiran je za 23.-25.11.2012. takođe u Banji Vrujci.