Protest radnika EPS-a predvođeni „Kolubarcima“ rezultirao zahtevom za smenu v.d. direktora Miroslava Tomaševića, povećanjem plata i poštovanje Kolektivnog ugovora.
Pada mrak na EPS i Srbiju

Beograd, 20.01.2023.

Kako bi se reklo, ispod radara javnosti održan je Protest radnika EPS-a koji su blokirali zgradu EPS u Beogradu na nekoliko sati.

EPS je „crna rupa“ koja može čitavu Srbiju da proguta a mrak koji donosi EPS oseća i cela Srbija. Istaknutu ulogu u tome ima v.d. direktor Miroslav Tomašević čiju smenu traže radnici i sindikat.

Sindikat traži povećanje zarada, poštovanje Kolektivnog ugovora, odgovornost svih koji su EPS doveli u ovu situaciju i smenu direktora Tomaševića.

Protest sindikata radnika EPS

Izvor: Fonet

Mrak pada i na oči građana Srbije kada pogledaju račune za struju iza kojih stoji javašluk u EPS-u koji za posledicu ima gubitke od stotine miliona evra a koji idu na teret svih građana Srbije.