Protest u Boru pod sloganom „Kinezi, poštujte zakone Republike Srbije i srpske radnike“ potvrdio sindikalno i radničko jedinstvo. ZIJIN spreman za nastavak pregovora uz posredstvo Ministarstva rudarstva i energetike.
Protest u Boru rezultirao nastavkom pregovora sa sindikatima

Bor, 12.01.2023.

Jedinstven protest pod sloganom „Kinezi, poštujte zakone Republike Srbije i srpske radnike“ radnika i sindikata ZIJIN-a je rezultirao značajnim pomakom u dostizanju proklamovanog cilja, potpisivanja Kolektivnog ugovora.

Nakon protesta, poslodavac je 13. januara 2023. godine dostavio dopis u kome kaže da je spreman da nastavi pregovore uz posredstvo Ministarstva energetike i rudarstva.

Najzad malo razuma i prihvatanja neophodnosti da se pregovara i poštuju zakoni Srbije.

Za očekivati je da pregovori započnu u periodu od 16.-20. januara i brzo završe. U suprotnom,...

Protest u Boru: Radnici Serbia Zijin Coppera traže prava

Izvor: Al Jazeera