Naknadna pamet i bezobrazna ponuda ZIJIN-a kompanijskim sindikatima. Poražavajući odnos prema radnicima i sindikatima stvara sumnjivo gledanje na sve što je „kosooko i žuto“. Kome to treba?
ZIJIN poslao bezobraznu ponudu

Bor, 20.12.2022.

Nakon neuspelih pregovora predstavnika sindikata koji deluju u ZIJIN Bor i poslodavca sindikati su najavili konferenciju za štampu, koja će se održati 21.12.2022. u Boru.

Poslodavac je takođe izdao obaveštenje u kome je izneo niz dezinformacija i neistinama vezanih za dosadašnja događanja i propast kolektivnog pregoivaranja koje je opstruisao i jednostrano doneo Pravilnik o radu koji nije ni dostavljen sindikatima i radnicima.

ZIJIN se poziva na „nesigurna vremena“ u u kojima se kompanija po njihovim podacima bogati, ruše nam se planine, radnici šutiraju u dupe a radnicima nude bezobrazna i nezakonita rešenja za njihove plate.

Ko je bre ovde lud a ko zbunjen?

Odgovor na ovo pitanje za koje Industrijski sindikat Srbije ima odgovor, čućemo od fabričkih sindikata na konferenciji za medije.