Ministarstvo rada i socijalne politike, Inspektorat rada za Jablanièki okrug, rešenjem vratio na posao rukovodstva Industrijskog sindikata i Samostalnog sindikata Interlemind Leskovac.

PRAVDA ZA VOÐE ŠTRAJKA

20.08.2010.
Potvrda da je pravda dostižna najbolje oslikava Rešenje o povratku na posao radnika Interleminda, voða štrajka koje je poslodavac suprotno zakonu i razumu otpustio sa posla.

Detaljnije >>>

Proces restrukturiranja DES Beograd obuhvatio i socijalni program. Dobrovoljnost kao osnov za napuštanje preduzeća.

SOCIJALNI PROGRAM U „DES“ BEOGRAD

Beograd
Skoro podržavljenje i proces restrukturiranja DES Beograd pored vlasničkih i organizacionih programa obuhvatilo je i socijalni program za sve zaposlene u DES Beograd na bazi dobrovoljnosti. Na ovaj korak odlučilo se 68 radnika DES Beograd od kojih su 22 invalidna lica.

DRUŽENJE UZ PASULJ

Tradicionalno takmičenje u kuvanju pasulja održano je 27.06.2010.god.na Bagrdanskom jezeru kraj Jagodine. Učešće u takmičenju uzelo je 28 takmičarskih ekipa iz cele Srbije.Industrijski sindikat Holding kablovi iz Jagodine je i ove godine (kao i predhodnih godina) uzeo učešće na takmičenju.

Detaljnije >>>

Zahtev borskih sindikata po pitanju beneficiranog radnog staža rezultirao formiranjem Komisije Ministarstva rada i socijalne politike.

KOMISIJA ZA BENEFICIRANI STAŽ

29.06.2010.
Socijalna odgovornost se najbolje pokazuje kroz konkretne aktivnosti sa krajnjim ciljem zaštite najugroženijih kategorija kroz zakonodavnu regulativu. Potvrda ovom stavu Industrisjkog sindikata Srbije daju aktivnosti ministra Rasima Ljajiæa koji se obilaskom proizvodnih pogona RTB-a lièno uverio da zaposleni, naroèito žene, u pojedinim pogonima RTB-a rade u izuzetno teškim uslovima te je neophodno da se takva postojeæa situacija pretoèi u beneficirani radni staž.

Detaljnije >>>

Industrijski sindikat Fabrike bakarnih cevi ad Majdanpek okupio zaposlene u Štrajk upozorenja. Pregovorima do rešenja.

ŠTRAJK U FBC MAJDANPEK

Majdanpek 02.12.2009.g.

Neuvažavanje zahteva zaposlenih da se cena rada koja nije menjana godinu dana poveća za 20% i dosledno poštovanje Kolektivnog ugovora nateralo je Industrijski sindikat FBC Majdanpek da organizuje Štrajk upozorenja u krugu fabrike.

Detaljnije >>>

„Ikarbus“ AD na prekretnici. Socijalni program iz sredstava budžeta.

Socijalni program kao moguæe rešenje

20.11.2009.
Višemeseèna agonija radnika „Ikarbusa“, te raskid Kupoprodajnog ugovora kao i ukljuèenje države rezultirali su moguænost da zaposleni ostvare prava jednokratne novèane nadoknade (socijalni program) koja se isplaæuje iz sredstava budžeta u cilju rešavanja viška zaposlenih.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 Naredna
Rezultat od 1 do 6 --- Ukupno 146