Proces restrukturiranja DES Beograd obuhvatio i socijalni program. Dobrovoljnost kao osnov za napuštanje preduzeća.
SOCIJALNI PROGRAM U „DES“ BEOGRAD

Beograd
Skoro podržavljenje i proces restrukturiranja DES Beograd pored vlasničkih i organizacionih programa obuhvatilo je i socijalni program za sve zaposlene u DES Beograd na bazi dobrovoljnosti. Na ovaj korak odlučilo se 68 radnika DES Beograd od kojih su 22 invalidna lica. U preduzeću je ostalo 219 radnika od kojih je 116 invalida.
Primenom Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba sa invaliditetom dovela je do značajnog povećanja uposlenosti proizvodnih kapaciteta DES Beograd i time je omogućena redovnost isplate zarade. Dogovori koji su postignuti između Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja, predstavnika Štrajkačkog odbora i Industrijskog sindikata DES Beograd podrazumevali su i isplatu pet zaostalih zarada koje se duguju radnicima. Finansijska sredstva za ovu namenu su obezbeđena i očekuje se skoro izmirenje zaposlenih po tom osnovu.