Industrijski sindikat Fabrike bakarnih cevi ad Majdanpek okupio zaposlene u Štrajk upozorenja. Pregovorima do rešenja.
ŠTRAJK U FBC MAJDANPEK

Majdanpek 02.12.2009.g.

Neuvažavanje zahteva zaposlenih da se cena rada koja nije menjana godinu dana poveća za 20% i dosledno poštovanje Kolektivnog ugovora nateralo je Industrijski sindikat FBC Majdanpek da organizuje Štrajk upozorenja u krugu fabrike.
Štrajkački odbor ima nameru da uključi predstavnike kriznog štaba koji je formiran od strane Ministarstva rada i socijalne politike.
Telegram podrške zaposleni i štrajkači su dobili od Industrijskog sindikata Srbije u kome se kaže:
„Podržavamo vaše zahteve i izražavamo spremnost da svojim direktnim uključenjem u pregovore pomognemo da se nastali problem prevaziđe na zadovoljstvo zaposlenih i predstavnika preduzeća.“