Osnovnom sudu Kikinda predate tužbe Industrijskog sindikata Srbije za vraćanje na posao štrajkača u FCC Kikinda. Inspekcija rada utvrdila niz nepoštovanja zakona o štrajku od strane FCC Kikinda.
Hitno vratiti radnike u FCC Kikinda

Kikinda, 03.06.2022.

Nakon dva izveštaja o nadzoru Inspekcije rada u Kikindi koji su obavljeni u toku štrajka u FCC Kikinda, advokati Industrijskog sindikata Srbije su podneli Osnovnom sudu u Kikindi tužbu sa zahtevom izricanja privremene mere vraćanja radnika FCC Kikinda na posao a koji su dobili nezakonite otkaze zbog organizovanja i učešća u štrajku.

U nalazu Inspekcije rada se nedvosmisleno konstatuje da je poslodavac nizom radnji prekršio Zakon o štrajku, Zakon o radu te da je otkaze podelio na nezakonit način.

Od Inspekcije rada se očekuje da u zakonskom roku donese Rešenje o vraćanju radnika na posao do okončanja sudskog spora kao i da prema FCC Kikinda i direktoru Mujezinoviću izrekne mere sadržane u zakonu koje su u nadležnosti Inspekcije rada.