„ZIJIN Cooper„ Bor već tri godine diskriminiše i sprečava delovanje Industrijskog sindikata „ZIJIN COPER“ Bor. Angažovana inspekcija, podnose se krivične prijave.
„ZIJIN COOPER“ diskriminiše sindikat

Bor, 24.11.2021.

Proteklo je tri godine od kada „ZIJIN COOPER“ sprovodi diskriminaciju i sprečava rad i organizovanje Industrijskog sindikat „ZIJIN COOER“ Bor.

Sindikat je u proteklim godinama više puta zahtevao da se sastane sa predstavnicima kompanije i shodno Zakonu o radu i članu 211. dogovore plaćene časove za prestavnike sindikata.

Industrijski sindikat Srbije se najavio poslodavcu i zatražio sastanak ali su naišli na zatvorena vrata i odbijanje da prime predstavnike Industrijskog sindikata Srbije. O ovom trogodišnjem zlostavljanju ISS obaveštena je Inspekcija rada u Boru koja je dužna da u roku od 30 dana obavi nadzor po prijavi sindikata.

Sindikat će takođe podneti krivične prijave protiv „ZIJIN COOPER“ Bor.