Industrijski sindikat „Magna Seating“ Odžaci uputio Apel poslodavcu vezan za sprovođenje mera zaštite protiv COVID 19. Poslodavac skriva broj obolelih radnika, upozorenja stigla i od Inspekcije.
COVID 19 u „Magna Seating“ Odžaci

Odžaci, 21.07.2020.

Radnici „Magna Seating“ Odžaci traže zaštitu od predsednika Industrijskog sindikata „Magna Seating“ Dalibora Antanasijevića, ukazujući da je u proteklih desetak dana veliki broj radnika upućen u COVID ambulantu a poslodavac odbija da saopšti taj broj.

Sindikat se obratio i COVID ambulanti u Odžacima sa zahtevom da se objave podaci o broju zaraženih (ako ih ima, a ima ih) onih koji su poslati u samoizolaciju.

Odgovor nismo još dobili. Pismo poslodavcu u formi Apela upućen je od strane sindikata i on glasi:

Poslodavac je upozoren i od inspekcijskih organa i zahteva se puna primena svih mera koje propisuje Krizni štab.