Pierluigi Ghione saslušan u Osnovnom javnom tužilaštvu Sombor. Moguća kazna zatvora od šest meseci do tri godine.
Pierluigi Ghione saslušan u Osnovnom javnom tužilaštvu Sombor

Sombor, 12.07.2020.
Krivična prijava Industrijskog sindikata „Magna Seating“ Odžaci protiv direktora Pierluigi Ghionea je rezultirala saslušanjem u Osnovnom javnom tužilaštvu Sombor.
Krivična prijava je podneta nakon nezakonite radnje Ghionea koja se ogleda u krađi i otvaranju službene pošte koja je poslata na adresu IS „Magna Seating“ Odžaci i predsednika sindikaa Dalibora Antanasijevića.
Pismo je upućeno od strane Inspektorata za rad iz Sombora te završilo na oglasnim tablama preduzeća bez da je IS „Magna Seating“ Odžaci pismo dobio. Povreda tajnosti pisama i drugih pošiljki je po Krivičnom zakoniku Republike Srbije krivično delo za koje sledi novčana kazna ili zatvor do dve godine.
Ako ovo delo učini službeno lice a Ghione je upravo to, sledi zatvorska kazna od 6 meseci do tri godine.