Završna konferencija projekta „Specijalizovane obuke za predstavnike za informisanje i konsultovanje u industriji-dogovaranje sporazuma o informisanju i konsultovanju na nivou kompanija“.
Završna konferencija o informisanju i konsultovanju radnika

Sofija, 29-30.01.2020.

U Sofiji je održana Završna konferencija projekta „Specijalizovane obuke za predstavnike za informisanje i konsultovanje u industriji-dogovaranje sporazuma o informisanju i konsultovanju na nivou kompanija“ uz prisustvo sindikata iz Rumunije, Francuske, Makedonije, Srbije ISS i SMS) i Bugarske sindikat Metalici koji je i nosilac ovog projekta.

Izvršena je evaluacija svih nacionalnh konferencija a jedinstven zaključak je da oblast informisanja i konsultovanja radnika zahteva stalnu pozornost sindikata a pojedinačna nacionalna iskustva ukazuju na raznolikost i razvoj u ovoj oblasti.

Sva događanja i dobra praksa na nacionalnim nivoima će biti prezentovana u brošuri koja uskoro izlazi iz štampe.