Radnici „ Interleminda“ i Industrijski sindikat Srbije zahtevaju reviziju sudskih procesa. Protest ispred Vučićevog kabineta.
Radnici „Interleminda“ idu kod Vučića

Leskovac, 10.09.2019.

Bivši radnici „Interleminda“ uujedno i manjinski akcionari predvođeni Industrijskim Sindikatom Srbije održali su Konferenciju za štampu u prostorijama Demokratske stranke jer gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović ne dozvoljava da radnici i građani Leskovca koriste prostore opštine koje služe toj nameni.

Višegodišnji sudski sporovi koji se vode kulminirali su izjavama nekada čelnih ljudi „Interleminda“ da su sud lagali a što za posledicu ima da je Valentinu Zaharijevu,bivšem vlasniku „Interleminda“ dodato 13,5 milijardi evra koje nisu njegove.

Sud nije pokrenuo reviziju spora a „lažovi“ su još na slobodi i ako su učinili krivično delo za koje sleduje višegodišnje robijanje. U sve mahinacije uključeni su i čelni ljudi pojedinih ministarstava o čemu je Kabinet Aleksandra Vučića bio obavešten. Vučić je dolazio u Leskovac ali nije spomenuo radnike „Interleminda“ već je govorio o stadionima, avionima, kamionima,..

Radnici su dogovorili još jedno obraćanje Vučiću a onda ako nema odgovora i razumevanja planiraju dolazak u Beograd i protest ispred Vučićevog kabineta.

Predsednik Vučić bi pored „devojačkog“ obezbeđenja morao da obezbedi i dežurna kola hitne pomoći jer su radnici u teškom zdravstvenom stanju a mnogi nisu među živima.

Rešenje postoji ali ne i političke volje, naročito na nivou grada Leskovca.