Industrijski sindikat Srbije (ISS) otpočeo organizovanje radnika u sektoru obezbeđenja. Prvo članstvo iz redova obezbeđenja industrijskih objekata Kompanije „Securitas“.
Sindikalno organizovanje radnika u sektoru obezbeđenja

Beograd, 20.08.2019.
Dobar rad i odlični rezultati koji postoje u preduzećima gde ISS ima svoje sindikate je primećen i od radnika koji su angažovani na poslovima obezbeđenja.
Prvo povereništvo ISS u kompanijama koje se bave obezbeđenjem osnovano je u Kompaniji „Securitas“ od radnika koji rade u DAD „Draxlmaier“ Zrenjanin. Sindikatu su pristupili i radnici „Securitas“ iz „Magna“ Odžaci a očekujemo da i drugi radnici prepoznaju interes organizovanja u ISS.
Kompanija „Securitas“ spada u pet najmoćnijih svetskih kompanija koja obavlja poslove obezbeđenja, zapošljava blizu 350.000 radnika u 53 države sveta.
U Srbiji „Securitas“ zapošljava oko 4.000 radnika koji rade na poslovima fizičkog obezbeđenja, mobilne patrole, istrage, alarmni sistemi, prevencije gubitaka, bezbednosni konsalting i korporativne bezbednosti.