U Beogradu održana konferencija „Evropeizacija raznolikosti socijalnog dijaloga u zemljama balkanskog regiona“.
Socijalni dijalog u Srbiji

Beograd, 21-22.03.2019.

Sindikat metalaca Srbije i Industrijski sindikat Srbije su bili domaćini konferencije u Beogradu na temu „Evropeizacija raznolikosti socijalnog dijaloga u zemljama balkanskog regiona“.

Učesnici konferencije su bili sindikati metalaca sa prostora Balkana, iz Hrvatske, Makedonije, Rumunije, Bugarske, Crne Gore i Srbije a razmatrala se raznolikost socijalnog dijaloga na prostoru Balkanskog regiona sa posebnim osvrtom na situaciju u Srbiji.

O socijalnom dijalogu u Srbiji su govorili Zoran Vujović predsednik Sindikata metalaca Srbije i Dragan Matić predsednik Industrijskog sindikata Srbije. Oni su govorili o zakonskoj regulativi u Srbiji ali i o problemima u praksi socijalnog dijaloga na svim nivoima.

Bila je ovo još jedna u nizu konferencija koje se realizuju kroz projekat Bugarskog sindikata metalaca “Metalicy” a uz podršku Evropske komisije.

Naredna konferencija će biti održana u Bukureštu u aprilu u organizaciji sindikata metalaca Rumunije.