Srećan 8. Mart

Drage naše koleginice, članice Industrijskog sindikata Srbije, nadam se da u današnjem prazniku prepoznajete naše zajedničke napore da živimo i radimo u jednom pravednom i odgovornom društvu gde se ne govori o različitim tretmanima žena i muškaraca na radnom mestu i društvu u celini, jer te ralike ne bi trebalo da postoje.
Industrijski sindikat Srbije nema neki poseban program okrenut ka ženama jer mi radimo sve što je u našoj moći da problemi žena ne budu izdvojeni i posebni u odnosu na sve druge probleme koji postoje u radnom i društvenom okruženju.
Nažalost, razlika ima i one su deo naše svakodnevnice. Pogrešno je da to negiramo i o tome ćutimo, umesto da ih predupredimo ne samo zakonima, već svakodnevnim potvrđivanjem da su žene i muškarci potpuno ravnopravni.
Industrijski sindikat Srbije duboko veruje u ovo što je napisano i predano radi da tako i bude.
Drage naše koleginice, hvala vam na suživotu i borbi koju delimo, zajedno koračamo i gradimo pravednije društvo, mi smo podjednako odgovorni i zaslužni za budućnost koja sledi a vi ste te koje tu budućnost rađaju.
Srećan 8 mart!