Elektro privreda Srbije (EPS) godinama eksploatiše svoje radnike kroz prekarne oblike zapošljavanja. Radnici protestovali ispred sedišta EPS u Beogradu.
Prekarni poslovi u EPS izazvali proteste radnika

Beograd, 13.06.2018.

Više stotina radnika EPS koji rade na prekarnim poslovima je nakon protesta ispred zgrade “Distribucije” nastavilo protest ispred sedišta EPS u Beogradu.

Pored dugogodišnjih ugovora o privremenim i povremenim poslovima, radnicima je ponuđen aneks koji podrazumeva smanjenje zarada za 30%. Takođe ovim radnicima je uskraćeno pravo na bolovanje i korišćenje godišnjih odmora, plaćene dane za vreme praznika, nagrade , bonuse i druga prava koja imaju radnici EPS na neodređeno vreme.

Broj radnika EPS na prekarnim poslovima se iz godine u godinu uvećava a sve veći broj radnika se angažuje preko agencija za zapošljavanje. Predstavnici radnika očekuju da ih primi direktor EPS Grčić MIlorad. Sindikati u EPS se nisu oglašavali. Zašto?!