Održana III sednica Predsedništva Industrijskog sindikata Srbije. Usvojen Izveštaj Nadzornog odbora i finansijski izveštaj za 2017. godinu. Kolektivni ugovori i novo članstvo prioriteti u 2018. godini.
ISS okrenut novom članstvu i Kolektivnim ugovorima

Beograd, 20.02.2018.

Predsedništvo Industrijskog sindikata Srbije je održalo III sednicu a glavne teme su bile akcije ISS u 2018. godini na daljem rastu članstva i kolektivnim ugovorima.

Predsedništvu su prezentovani Izveštaj Nadzornog odbora i Finansijski izveštaj za 2017. godinu. Kao posebnu tačku dnevnog reda Predsedništvo je razmatralo stanje Kolektivnih ugovora u preduzećima gde ISS ima članstvo. U većini preduzeća ISS ima potpisane Kolektivne ugovore kojiu značajnoj meri sadrže prava radnika koja su veća nego što je to Zakonom o radu predviđeno.

U toku 2018. godine očekujemo potpisivanje Kolektivnog ugovora u Livnici čelika Termovent –Bačka Topola, Livnici Le Belier –Kikinda, Fabrici kablova Zaječar, Feromont –Pančevo, Specijalnoj luci-Pančevo, Srpskoj fabrici stakla –Paraćin.

Plan rada i aktivnosti u 2018. godini će biti prezentovan na sednici Glavnog odbora ISS koja se planira za mesec april.