Održana završna Konferencija sindikata jugoistočne Evrope, članica IndustriAll Evropa i EFFAT-a na temu, „Jačanje uloge industrijskih sindikata u jugoistočnoj Evropi u oblikovanju industrijske politike u svetlu ciljeva Evropa 2020“. Industrijski sindikat Srbije (ISS) predao Vladi Republike Srbije svoju verziju „Strategije industrijskog razvoja Srbije“.
Industrijska politika u jugoistočnoj Evropi

Beograd, 17-18.10.2017.

Završna Konferencija IndustriAll Evropai EFFAT-a u okviru Projekta „Jačanje uloge industrijskih sindikata u jugoistočnoj Evropi u oblikovanju industrijske politike u svetlu ciljeva Evropa 2020“ održana je u Beogradu uz prisustvo predstavnika sindikata iz Bugarske, Rumunije, Makedonije, Crne Gore, BIH, Republike Srpske, Hrvatske i Srbije.

Konferenciju je otvorio Luc Triangl, generalni sekretar IndustriAll Evopa govoreći o dosadašnjim rezultatima i smernicama za implementaciju SWOT analiza koje su prezentovali prof. Radmila Grozdanić (HR, RS, MK, CG) i Vasil Kirov (Bug, Rum).

Nakon panel rasprave pristupilo se izradi preporuka za nacionalne industrijske politike. Drugog dana Konferencije sindikati su izradili Akcijski Plan sindikata-definicija aktivnosti sindikata u preuzimanju obaveza za njegovo sprovođenje. Uz manje dopune koristeći analizu stručnjaka prezentovanih na konferenciji ISS će Vladi Republike Srbije predati svoje viđenje Strategije industrijskog razvoja Srbije.

O dinamici sprovođenja i rezultatima dogovorenih planova nacionalni sindikati treba da dostave Izveštaj IndustriAll Evropa početkom 2018. godine.