Industrijski sindikat Srbije dobi novo članstvo u Rudniku bakra Majdanpek. Podrška radnicima i poboljšanje Kolektivnog ugovora prioriteti u radu IS RBM.
NOVO ČLANSTVO U RBM

Majdanpek, 18.05.2017.

Industrijski sindikat RBM je nakon registracije u nadležnom ministarstvu održao svoju prvu Skupštinu sindikata.

Za predsednika je izabran Mirko Repeđić, poslove potpredsednika će obavljati Dragoš Stojanović a Valentina Surović će obavljati poslove sekretara sindikata.

Skupštini su prisustvovali Dragan Matić predsednik ISS, Nebojša Savić i Mileta Gujaničić potpredsednici ISS. Takođe, gosti su bili i predstavnici IS RBB Bor i IS FBC Majdanpek.

Prvi rezultati ohrabruju a glavni cilj je obezbediti reprezentativnost sindikata. U RBM trenutno radi nešto više od 1000 radnika. Pored sindikalnih tema razgovaralo se i o budućoj privatizaciji koja je ključ za dugoročni opstanak i uspešan rad RBM.