Protest Unije Prosvetnih radnika Srbije (UPRS). Vlada Srbije „voza“ prosvetare. Šta ima političko u Protestu? Protest podržan od strane Konfederacije slobodnih sindikata (KSS). „Čovek se veže za reč a vo za rogove“ glasi pun slogan Protesta.
Čovek se veže za reč a vo za rogove

Beograd, 17.03.2017.

Više hiljada prosvetnih radnika Srbije članova UPRS protestovali su ispred zgrade Vlade Republike Srbije tražeći da Vlada ispuni ranije data obećanja.

Umesto da rešavaju problem, ministri Vlade govore o političkom skupu. Šta je političko u laganju? Protest se odvojao pod sloganom „Čovek se veže za reč“ ali pun naziv je „Čovek se veže za reč a vo za rogove“ tako kaže srpski narod.

Protest je podržan od strane KSS i svih njenih članica a predsednik KSS Ivica Cvetanović je skup pozdravio sa „Dobar dan prosvetitelji Srbije“.

Pred svima je zajednička borba za dostojanastvo radnika Srbije. Sledeći protest su najavili Penzioneri Srbije.