Nezavisni albanski sindikat rudara (SPMSH) je potpisnik dva kolektivna ugovora u sektoru cementa. IndustriAll Evropa pohvaljuje uspešne pregovore i pokazanu solidarnost.
Novi kolektivni ugovori u Albaniji

Elbasan 24.01.2017.

Nakon više protesta radnika u sektoru cementa i Nezavisnog sindikata rudara Albanije (SPMSH) došlo je do potpisivanja dva kolektivna ugovora u pogonima u Elbasanu i Fushe Kruja.

Pregovori su bili teški za obe strane ali posle tri meseca pregovaranja potpisan je Kolektivni ugovor koji garantuje posao svim radnicima do januara 2019. godine, povećanje plata od 5% a dogovorena je i zaštita sindikalnog udruživanja koja je u prethodnom periodu osporavana.

Ova dva Kolektivna ugovora obezbeđuju sigurnost za preko 700 radnika u sektoru cementa. Takođe, su poboljšani i bezbednosni uslovi rada u rudnicima i zaštita zaposlenih.

IndustriAll Evropa pozdravlja veliki stepen solidarnosti iskazan od strane radnika i članova SPMSH.