Evropska konfederacija sindikata (ETUC) upozorava Evropsku komisiju da je poštovanje I primena Evropskog socijalnog modela „Poslednja šansa“ u borbi protiv rastućeg nezadovoljstva ljudi koji u EU žive i ljudi koji su na putu ka EU.
Daj svoj glas za socijalnu Evropu

Brisel, 23.01.2017.

Danas Evropska komisija treba da saopšti svoja razmišljanja i stavove o socijalnoj politici i zakonodavstvu u okviru Konferencije „Evropski stub i socijalna prava, idu napred zajedno“ kojom će predsedavati predsednik Junker i komesar Tisen.

“Predsednik Junker je izabran od strane Evropskog parlamenta uz obećanje pravednije socijalne Evrope” rekao je Luka Vinsentini, generalni sekretar ETUC.

Socijalna Evropa nisu samo događaji na tržištu rada, ona se nalazi u rastućim socijalnim nemirima širom EU kao I u državama koje su na putu ka EU. Socijalna prava moraju biti temeljac stuba radničkih prava a ne spomenik.

ETUC na Konferenciji očekuje ambiciozan pristup Evropske komisije koji promoviše socijalna prava i brani postignuti nivo I punu posvećenost ekonomskim i fiskalnim pravima. ETUC očekuje ambiciozne predloge koji podrazumevaju poštovanje postojećih prava, standard i preporuke iz oblasti socijalnih prava, bolji životni standard, investicije u javni sektor, nove poslove i kvalitetnije zapošljavanje, održivi rast I unapređen socijalni dijalog, kolektivno pregovaranje i borbu protiv nedostojanstvenih i nesigurnih poslova, borbu protiv nejednakosti I podizanje standard građana i radnika Evrope.

Rezultati Konferencije se očekuju u narednim danima.