U okviru Projekta „ Radnička veća u Srbiji-implementacija modela za unapređenje prava iz radnog odnosa i prava na osnovu rada“ održana Radionica u kompaniji DAD DM Zrenjanin. Usaglašavanje Pravila o radu Radničkih veća pri kraju. Konačan tekst u novembru.
RADIONICA O RADNIČKIM VEĆIMA U PREDUZEĆU

Zrenjanin, 30. Septembar 2016.
Radionica o Radničkim većima (RV) u preduzećima je održana u preduzeću DAD DM Zrenjanin.
Učesnici radionice su bili predstavnici Industrijskog sindikata Srbije i Industrijskog sindikata DAD DM kao i predstavnici DAD DM , generalni direktor Andreas Veber sa saradnicima.
Na radionici je razmatran tekst Pravila o radu radničkih veća u preduzeću te način izbora radničkih predstavnika, koja su nastala u okviru projekta SLA i ISS „ Radnička veća u Srbiji-implementacija modela za unapređenje prava iz radnog odnosa i prava na osnovu rada“.
DAD DM je multinacionalna kompanija koja ima pogone u Evropi, pa im radnička veća nisu strana. Zaživljavanje Rv u DAD DM je rezultat dobre volje i razumevanja značaja i potencijala koja radnička veća imaju.
Poslovodstvo je dalo svoje sugestije oko teksta Pravila a konačna verzija će biti usvojena u novembru mesecu.