Kineski čelik pod udarom međunarodne zajednice. Višak kapaciteta i u Evropi i SAD. GE 20 održao 81. sednicu Komiteta za čelik.
GLOBALNE MERE PROTIV KINESKOG DAMPINGA

Pariz, 27. Septembar 2016.
Masivni višak kapaciteta u čeličnoj industrijski Kine, nastavlja da preti i destabilizuje tržišta čelika i proizvodnje širom sveta.
Utvrđeni slučajevi višegodišnjeg kineskog dampinga vrše pritisak na svetske proizvođače čelika. Tim povodom predstavnici sindikata iz IndustriAll Global, IndustriAll Evrope, USW-SAD pozvali su na prekidanje ove prakse. Sindikati su poručili državama OECD, članicama G20, koje su u Parizu održale 81. sednicu Komiteta za čelik, a nastave sprovođenje blokade proizvodima od čelika koji dolaze iz Kine.
Zahteva se da se rešenje viška kapaciteta u Evropi i SAD rešava kroz socijalni dijalog a da višak radne snage treba rešiti kroz njihovo rezapošljavanje i prekvalifikacije.