,,Hyundai’’ trese generalni štrajk 150.000 radnika. Bolje plate i uslovi rada.
,,Hyundai’’ trese štrajk

Seul, Južna Koreja 27.07.2016.

Korejska metalska unija sindikata (KMWU) je pozvala radnike na generalni štrajk u svim pogonima , ,,Hyundai’’ u Južnoj koreji. Više desetina hiljada radnika je u mirnom protestu u Seulu blokiralo saobraćajnice sa zahtevom da se zarade povećaju i poboljšaju radni uslovi. Iz ovih i drugih razloga ,,Hyundai’’ svake godine potresaju štrajkovi.

Korejski sindikat metalskih radnika (KMWU) je istakao i zahtev za prošireni okvir kolektivnog pregovaranja i bolje pozicioniranje radnika i sindikata. Prvo su stali radnici ,,Hyundai motors’’ u gradu Ulsanu, a pridružili su im se iz ,, Kia motorsa’’, brodograditelji iz Hyundai Heavy Industries i drgih kompanija.

Nove akcije se najavljuju i u drugim fabrikama a podršku kolegama je uputio i Kemal Ozkan, pomoćnik generalnog sekretara IndustriAll Global-a. ,,Pozdravljamo i podržavamo akciju i štrajk u organizaciji sindikata KMWU koji ima za cilj odbranu radničkih prava, bolje plate i uslove rada. Računajte na našu podršku i solidarnost.’’