DAD DM domaćin radionice o Radničkim većima. Participacija radnika u preduzećima kao osnov uspešnog poslovanja.
RADIONICA O RADNIČKIM VEĆIMA

Zrenjanin, 30.06.2016.

U sklopu Projekta „Udruženim snagama ka zajedničkom cilju: Radnička veća kao osnov za bolje ostvarivanje poslovne politike preduzeća i unapređenje prava radnika“ koji sprovodi Industrijski sindikat Srbije uz podršku SLA u DAD DM Zrenjanin je održana radionica o Radničkim većima.

Učesnici radionice su bili sindikalni poverenici IS DAD DM a radom radionice su rukovodili Dragan Matić, predsednik ISS i Nebojša Savić, sekretar ISS.

Učesnicima su prezentovani Predlog Zakona o radničkim većima koji je ISS predstavio krajem 2015.godine i Pravila o radu radničkih veća u preduzećima. Učesnicima je predstavljena prezentacija „Kako pobediti na izborima za radnička veća“.

Sve dalje aktivnosti u DAD DM zavisiće od spremnosti poslodavca da uzme aktivno učešće u konstituisanju radničkog veća u preduzeću.