Komisija za radno pravo Konfederacije slobodnih sindikata (KSS) razmatrala Predlog Zakona o zapošljavanju posredstvom Agencija za privremeno zapošljavanje radnika. Zakon uz puni poštovanje Evropskih direktiva.
AGENCIJSKO ZAPOŠLJAVANJE

Beograd, 16.05.2016.

Problemi u oblasti zapošljavanje radnika preko Agencija za zapošljavanje kao i neuređenost te oblasti, pokrenuli su socijalne partnere da oforme Radnu grupu za izradu Nacrta Zakona o agencijama za privremeno zapošljavanje pri Ministarstvu rada.

Do sada je održano četiri sastanka i obrađeno je 12 članova Nacrta Zakona.

KSS kao reprezentativna sindikalna centrala je učesnik Radne grupe a problematika agencijskog zapošljavanja se u KSS razmatra kroz rad Komisije za radno pravo. Zaključci Komisije se iznose na sastancima Radne grupe Ministarstva rada a sindikati za sada imaju zajedničke stavove, insistirajući na punom poštovanju Evropskih direktiva vezanih za agencijsko zapošljavanje.

Za očekivati je da će Nacrt Zakona biti spreman za javnu raspravu početkom jeseni a do kraja godine možemo očekivati i usvajanje u Skupštini Srbije.