Globalni dogovor UN u Srbiji održao Godišnju skupštinu. Prezentovan Izveštaj o radu. Predstavljeni Ciljevi održivog razvoja i Plan rada za 2016. godinu. Industrijski sindikat Srbije (ISS) učesnik Skupštine.
SKUPŠTINA GLOBALNOG DOGOVORA UN SRBIJA

Beograd, 11.12.2015.

Globalni dogovor UN u Srbiji je održao svoju redovnu Skupštinu u Beogradu a domaćin je bila Kompanija KPMG.

Skupštinu je otvorila Irena Vojačkova Sollorano, stalni koordinator UN u Srbiji a putem video bima učesnicima Skupštine se obratio direktor lokalnih mreža Globalnog dogovora (GD) Walid Nagi.

Izveštaj o radu za 2015. godinu i Plan rada za 2016. je prezentovala Mirjana Pavlović-predsednica UO GD Srbija.

UO GD će u 2016. godini nastojati da usmerava rad GD na širenju i unapređenju rada mreže te dalju implementaciju deset principa GD. U 2016. godini GD će posebno raditi na Ciljevima održivog razvoja.

Skupština je pozitivno ocenila dobar rad i postignute rezultate u 2015. godini, istakavši najaktivnije članice:

- Beogradska poslovna škola - Fondacija Ana i Vlade Divac

- Coca –Cola Hellenic - Narodna banka Srbije

- Centar za monitoring i evaluaciju - Privredna komora Srbije

- Delta Holding - Siemens Srbija

- Jubmes banka - Telenor

- KPMG - Trag fondacija

U radu Skupštine GD je učestvovao i Industrijski sindikat srbije. Drugih sindikalnih koleginica i kolega nije bilo.