Sindikati RTB Bor Grupa, potpisali Sporazum o zajedničkom delovanju, saradnji i nastupu prema poslodavcu. Bolja zaštita za članove sindikata i zaposlene. Zajednički Odbor sindikata otvoren i za ostale sindikate.
SPORAZUM SINDIKATA RTB BOR

Bor, 22.09.2015.

Reprezentativni sindikati RTB Bor Grupe, Nezavisnost, Savez sindikata metala Srbije, Industrijski sindikat Srbije Sindikat metalurga Srbije TIR Bor, SS RBM su 20.08.2015. godine potpisali Sporazum o zajedničkom delovanju, saradnji i nastupu prema poslodavcu. (klik)

Namera sindikata potpisnika Sporazuma je objedinjavanje snage i kapaciteta sindikata, bolja pregovaračka pozicija i sticanje većih prava za zaposlene. Sporazum mogu prihvatiti i drugi sindikati RTB bor koji nemaju reprezentativnost.

Punu podršku Sporazumu su dali zaposleni, ohrabreni saradnjom i solidarnošću koja proističe iz Sporazuma. Ovo je poruka sindikalnim centralama da porade na boljoj i široj saradnji i na republičkom nivou.