Industrijski sindikat Srbije daje punu podršku Konfederaciji slobodnih sindikata (KSS) u nastojanju da se spreči prodaja „Telekom Srbija“. „Telekom Srbija“ kao poslednja dragocenost građana Srbije. Peticiju podržavaju i radnici u Industriji Srbije.
STOP – PRODAJI TELEKOMA

Beograd, 29.07.2015.

Peticija Konfederacije slobodnih sindikata i sindikata „Telekom Srbija“ protiv većinske prodaje „Telekom Srbija“ dobila je punu podršku članica „Telekom Grupe“ (Telekomunikacije Republike Srpske, M-Tel Podgorica, HD WIN /Arena 1, „Telus“AD, Fiber Net Doo, MTS- Banka, TS:NET B.V. Amsterdam, Dimedi Group S.A. Ženeva i Telekom Srbija) a peticija će biti potpisana i u svim preduzećima u kojima Industrijski sindikat Srbije ima svoje članstvo.

Na ovaj način potvrđujemo našu privrženost i dajemo podršku KSS kao sindikatu sa kojim imamo dugogodišnju saradnju.

Građani Srbije moraju shvatiti da je „Telekom Srbija“ ka RTS „vlasništvo građana“ i a njegova prodaja bez saglasnosti radnika i sindikata „Telekoma“ predstavlja zloupotrebu političkih pozicija trenutnih moćnika.

Podršku Konfederaciji slobodnih sindikata dala je i stručna javnost kroz Saopštenje (klik).

Peticija će u preduzećima biti potpisivana do 10. avgusta a Akcija započinje 31.07.2015. godine.