Bugarski tajkun Valentin Zaharijev pokušava da pokrene stečaj u „Interlemindu“AD Leskovac. Na potezu Poreska uprava i Pravobranilac.
KO BRINE O „INTERLEMINDU“?

21.04.2015. Leskovac
Da jedno, do skora najuspešnije preduzeće Leskovca, ima vrednost i poslovni potencijal, ukazuje pokretanje stečajnog postupka od strane Valentina Zaharijeva bugarskog tajkuna i vlasnika „Ferotrans“ nad „Interlemindom“ čiji je većinski vlasnik Valentin Zaharijev.
U predlogu za stečaj, koji je podnet od strane „Intertrust Holding“ AD spominje se potraživanje od 13.376.202 eura. Ova suma je navodno nastala na osnovu 307 transakcija. Privredni sud u Leskovcu je utvrdio da podneti Predlog ne sadrži sve propisane elemente te je zahtev odbacio.
Protiv ovog Rešenja nije dozvoljena žalba. Sada je na potezu Poreska uprava Leskovca i Pravobranilac.
Da li će država i dalje biti nezainteresovana za očuvanje jednog dobro očuvanog i prosperitetnog preduzeća, da li će radnici dobiti bilo kakvu nadoknadu za godine besparice, bez zdravstvenog osiguranja i nepovezanog staža.
Radnici su formalno zaposleni, bez plata.
Sindikati su uradili sve što je u njihovoj moći, sada malo i država da poradi. Red je!
Industrijski sindikat Srbije je dopise sa zahtevom za intervenciju uputio Poreskoj upravi i Ministarstvu privrede.