Ministarstvo privrede odgovorilo po pitanju nepovezanog radnog staža korisnicima socijalnog programa. Radnici i dalje bez mogućnosti ostvarivanja prava na penziju. Država da preuzme odgovornost.
ODGOVORNOST BEZ REŠENJA PROBLEMA

Beograd, 30.03.3015. Odgovor (klik) Ministarstva privrede po zahtevu Industrijskog sindikata Srbije (ISS) a po pitanju nepovezanog radnog staža radnicima koji su korisnici socijalnog programa došao je posle skoro dva meseca.

Sam odgovor ne nudi rešenje za problem nepovezanog radnog staža.

ISS je stava da povezivanje radnog staža mora prihvatiti država a posle neka se ona naplaćuje iz privatizacionih prihoda i stečajnih masa pojedinačnih preduzeća.

U suprotnom, odgovor Ministarstva privrede će ličiti na narodnu izreku „Ne lipši magarče do zelene trave!“.