KOLEGINICE, SREĆAN 8. MART!

Prava žena u Srbiji, u odnosu na sveopšte propadanje srpskog društva u celini, po svom intenzitetu prednjače. Novina je što sadašnji gubitak prava žena, aktuelni režim sprovodi kroz zakonske aktivnosti, kako kažu u „duhu„ evropskog zakonodavstva.
Kada zapne pozivajući se na zahteve međunarodne zajednice, EU, MMF, Svetske banke, strane investitore, navode pritisak pojedinih država.
Naš narod bi rekao, „Puca tamo gde je najtanje“ a u našem slučaju to su žene, penzioneri, radnici,..
Naša odgovornost kao sindikata je ogromna za stanje u kome se nalazimo a posebno smo odgovorni našim koleginicama, saborcima, koje i pored svih naših promašaja značajno podržavaju srpske sindikate.
Industrijski sindikat Srbije ne odustaje od borbe da se pozicija žena u Srbiji uznapredi. Podizanjem prava žena sindikati potvrđuju svrhu svog postojanja, a i mi njihove kolege ćemo biti više muškarci nego što smo to sada.
Koleginice, Srećan 8. Mart!