Potpisan Kolektivni ugovor u Fabrici mernih transformatora –Zaječar (FMT). Potpisao i nereprezentativan sindikat. Dobro poslovanje preduslov za dobar Kolektivni ugovor.
KOLEKTIVNI UGOVOR U FMT ZAJEČAR

Zaječar,26.02.2015.
Presedan koji se dogodio prilikom potpisivanja Kolektivnog ugovora u FMT Zaječar zaslužuje svu pažnju podeljenih i zavađenih srpskih sindikata.
Pored potpisa Industrijskog sindikata FMT, koji je reprezentativan na nivou preduzeća, Kolektivni ugovor je potpisan i od Samostalnog sindikata koji nema reprezentativnost.
„ I ako kolege nemaju reprezentativnost, odlučili smo da zajedno stavimo potpis na Kolektivni ugovor i pošaljemo poruku radnicima i poslodavcu da smo jedinstveni i solidarni. Sadržina Kolektivnog ugovora u potpunosti zadovoljava radnike a ona je bazirana na rezultatima poslovanja i razumevanju većinskog vlasnika „ poručuje predsednik IS FMT Zaječar Radiša Pavlović.
Kolektivnim ugovorom su predviđene jubilarne nagrade, isplata toplog obroka i druge pogodnosti za radnike kojih nema u Zakonu o radu.