Poseta predstavnika Ministarstva privrede MIN Lokomotivi. Spašavanje posla za Železnice Makedonije. Radni stečaj kao rešenje!?
MIN LOKOMOTIVA IDE U RADNI STEČAJ

24.02.2015.
Poseta pomoćnika ministra privrede Dragana Stevanovića MIN Lokomotivi usledila je nakon prozivke radnika MIN Lokomotive oko nedobijanja garancija od Vlade Republike Srbije za posao vredan 5 miliona evra, koji je dobijen na međunarodnom tenderu za Železnice Makedonije.
Dobra informacija je da će Vlada Republike Srbije i resorno ministarstvo učiniti sve da se dobijeni posao spasi a najviše državne strukture i pojedinci će to i obezbediti.
Sve to će se odigrati kroz sprovođenje „radnog“ stečaja u MIN Lokomotivi i sprovođenje socijalnog programa za zaposlene.
Te informacije je rukovodstvu MIN Lokomotive, radnicima, sindikatima i gradonačelniku Niša preneo Dragan Stevanović.
Moguće je da se ovo i desi, čak i da uspe. U tom slučaju, onome ko je ovo smislio treba dati medalju. U suprotnom, to treba pridodati neostvarenim obećanjima premijeraVučića i njegovih saradnika.