Potpisan Kolektivni ugovor u FAP-u. Očekuje se saglasnost Ministarstva rada. Kolektivni ugovor, sastavni deo Tendera i obavezan za novog poslodavca.

KOLEKTIVNI UGOVOR U FAP

27.01.2015. Priboj
Poštujući zakonsko ograničenje po kome su poslodavci i sindikati obavezni da do 29. Januara 2015. godine izvrše usaglašavanje postojećih Kolektivnih ugovora sa Zakonom o radu, reprezentativni sindikati FAP-a, Industrijski sindikat Srbije, Samostalni sindikat i Asocijacija slobodnih i nezavisnih sindikata, su nakon pregovora, stavili potpise na predlog Kolektivnog ugovora.
Kolektivni ugovor i njegova sadržina su obavezujući i za budućeg vlasnika FAP-a, ma ko on bio.
Kolektivni ugovor FAP će opredeliti i sadržinu Kolektivnog ugovora u FAP –Livnica Prijepolje i drugim organizacionim delovima FAP-a.
„Potpisani Kolektivni ugovor, odražava mogućnosti i situaciju u kojoj se FAP nalazi a sva prava zaposlenih su zadržana na prethodnom nivou. Ostavljena je mogućnost da sa novim vlasnikom i boljim poslovanjem ta prava proširimo i uvećamo“ poručuje predsednik Industrijskog sindikata FAP-a Dušan Kojadinović.
Podršku potpisanom Kolektivnom ugovoru je dala i centrala industrijskog sindikata Srbije.
Kolektivni ugovor je prosleđen Ministarstvu rada na davanje saglasnosti.