Stiže minimalac u Industriju mašina i traktora. Ispoštovan dogovor Štrajkačkog odbora Industrijskog sindikata IMT-a i Ministarstva privrede. Privatizacija IMT-a pod znakom pitanja. Model privatizacije Železare najavljen od premijera Vučića primeniti i na druga srpska preduzeća.
STIŽE MINIMALAC U IMT

Beograd, 21.11.2014.

U toku današnjeg dana blizu 800 radnika IMT-a treba da dobije minimalac, koji je deo dogovora postignut između Štrajkačkog odbora IS IMT i predstavnika Ministarstva privrede.

Pre nekoliko dana, radnicima IMT-a je omogućeno i korišćenje zdravstvenih usluga do kraja 2014. godine. Isplata minimalca neće bitno poboljšati poziciju radnika IMT-a ali predstavlja korak ka uspostavljanju redovnosti uplate minimalaca do privatizacije ili stečaja IMT-a.

Industrijski sindikat Srbije insistira da se proces privatizacije IMT-a i drugih srpskih preduzeća intenzivira a da se uslovi privatizacije prilagode uslovima koje je premijer Vučić najavio za Železaru Smederevo.

Železara Smederevo, IMT, FAP, PPT, MIN Lokomotiva, EI Niš, FVK kraljevo, RTB Bor , Zavarivač Vranje, Fabrika kablova Jagodina i druga srpska preduzeća zaslužuju podjednak tretman i njihovo opstajanje jer oni predstavljaju osnov za Reindustrijalizaciju Srbije, na čemu Industrijski sindikat Srbije insistira već pet godina.