Industrijski sindikat Srbije (ISS) održao IX sednicu Predsedništva. Podnet Izveštaj o radu i Plan za širenje mreže.
JAČANJE INDUSTRIJSKOG SINDIKATA SRBIJE U 2015. GODINI

Beograd, 14.11.2014.

Deveta sednica Predsedništva ISS koja je održana u Beogradu, rezultirala je usvajanjem Izveštaja o radu koji je podneo predsednik ISS Dragan Matić, kao i Planovima za jačanje Industrijskog sindikata Srbije u 2015. godini.

Industrijski sindikat Srbije i dalje predano radi na uspostavljanju saradnje sa drugim srpskim sindikatima, a posebno su značajne aktivnosti koje se vode oko privatizacije preduzeća u restrukturiranju.

U proteklom periodu, ISS je Vladi Republike Srbije dostavio Strategiju industrijskog razvoja Srbije i predlog za formiranje Razvojne banke. Održani okrugli u Novom Sadu, Nišu i Kragujevcu su doprineli da sindikati učesnici okruglih stolova, Konfederacija slobodnih sindikata, Udruženi sindikati Srbije „Sloga“ i Industrijski sindikat Srbije dođu do jasnog stanovišta po pitanju moći i nemoći srpskih sindikata.

Predsedništvo je donelo odluku da se Planovi za širenje mreže operacionalizu i potvrde na sednici Glavnog odbora ISS koja zakazana za 12. Decembar 2014. godine.