Protest sa obustavom rada u Koncernu Petar Drapšin Mladenovac(PDM). Najavljena blokada regionalnog puta za 15.10.2014. godine. Radnici na ivici biološkog opstanka. Sindikati pisali ministru Sertiću.
PROTEST RADNIKA PETRA DRAPŠINA MLADENOVAC

Mladenovac, 14.10.2014.

Višemesečno zakašnjenje zarada, nedostatak uposlenja i poslovna besperspektivnost su naterali radnike PDM da obustave kakvu takvu proizvodnju i krenu u blokadu regionalnog puta Beograd – Topola.

Do same blokade nije došlo ali od strane predsednice Industrijskog sindikata Srbije PDM Vesne Vlaisavljević potvrđeno je da će do blokade najverovatnije doći sutra i da će većina prisutnih radnika, njih oko 200 blokirati put na 15 minuta.

Ministru privrede Željku Sertiću upućen je Dopis (klik) sa zahtevom za hitan prijem. Protest radnika Petra Drapšina je usledio nakon protesta radnika IMT-a u najavi je još desetak protesta i štrajkova radnika i sindikata u preduzećima u Restrukturiranju.