Blokadom saobraćajnica radnici Industrije motora i traktora (IMT) nastavljaju proteste. Vlada i ministarstva ćute. Industrijski sindikat Srbije (ISS) uputio dopis Vladi Republike Srbije.
RADNICI IMT BLOKIRALI SAOBRAĆAJ

Beograd, 13.10.2014.

Više stotina radnika IMT-a je blokiralo saobraćaj ispred fabrike protestujući i zahtevajući da se zvaničnici Vlade i resornih ministarstava obrate radnicima i Štrajkačkom odboru ISS koji je nakon protesta uputio dopis Vladi i Premijeru Vučiću.

Petar Grbić predsednik Štrajkačkog odbora IS IMT je obavestio štrajkače da nema kontakta od strane vladinih zvaničnika. Nakon petominutne blokade upućen je Dopis Vladi sa zahtevom za hitan sastanak a ukoliko do toga ne dođe, početkom sledeće nedelje radnici će protestovati ispred zgrade Vlade RS.

U štrajku upozorenja učestvuje preko 80% radnika IMT-a a protestu ispred Vlade pridružiće se i radnici drugih preduzeća.