PRVI OSNOVNI SUD u Beogradu odbacio tužbu Azira Hadžifejzovića protiv Industrijskog sindikata srbije i Dragana Matića. Azir Hadžifejzović od 05.3. 2014. godine po stavu Suda za Ujedinjene sindikate Srbije je samo fizičko lice. Spor vredan 85.000 dinara.
ODBAČENA TUŽBA PROTIV INDUSTRIJSKOG SINDIKATA SRBIJE

Beograd, 05.09.2014.

Neprihvatanje isključenja iz Ujedinjenih sindikata Srbije (USS) i Industrijskog sindikata Srbije (ISS) i od strane Azira Hadžifejzovića je rezultiralo tužbom Azira Hadžifejzovića zbog navodnog ometanja  državine (prostora) sa zahtevom da se odredi privremena mera. Tuženi Industrijski sindikat Srbije i Dragan Matić kao ovlašćeni predstavnik ISS su zakupci poslovnog prostora koji je delom dat na korišćenje USS-u.

Prvi osnovni sud je 08.07.2014. godine doneo Rešenje kojim se tužbeni zahtev odbacuje.

U Obrazloženju presude se kaže:

Ovim je stavljena tačka na dilemu, ko je ko u USS i ISS a pojedincima koji ovo ne mogu prihvatiti ostaje mogućnost dobijanja lekarske dijagnoze i olakšavanja pozicije u sudskim postupcima.